Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Subskrypcja

Z uwagi na to, że program Notowania 3 nie obsługuje już nowej daty, nie mam możliwości zasilania danymi RT programu z systemami. Z tego powodu od 01.01.2020r. usługa nie jest już oferowana.

Kalkulacja ceny pakietu miesiecznego dostępu do sygnałów systemów FW20 60 min od 14.09.11 2011-09-14 23:03
Zasady kalkulacji:

  1. Cena pakietu miesięcznego (30 dni) jest obliczana na podstawie miesięcznej średniej kroczącej teoretycznych wyników „Systemu 1” za ostatnie 3 miesiące. Pierwsza cena jest skalkulowana na podstawie teoretycznych wyników za okres: styczeń – marzec 2011. Następna kalkulacja będzie obliczana na podstawie teoretycznych wyników za okres: luty – kwiecień 2011, itd.

  2. Od teoretycznych wyników systemu odejmowane jest 40% na tzw. poślizg systemu. Czym jest poślizg, dlaczego występuje i jak sobie z nim radzić opisane jest w Opisie Systemu.

  3. Od tak wyliczonych wyników systemu naliczana jest prowizja w wysokości 25% wartości punktowej wyrażonej w złotych (mnożnik x 10 zł).
    Prowizja stanowi cenę pakietu miesięcznego (30 dni) i jest uaktualniana co miesiąc. Może więc się zmniejszać lub zwiększać, w zależności od skuteczności systemu.

  4. Prowizja jest naliczana zgodnie z minimalnymi ustawieniami systemu, który gra maksymalnie dwoma pozycjami z trendem i jedną przeciw zdefiniowanemu trendowi. Użytkownik nie jest zobligowany do gry takimi ustawieniami. Może je zwielokrotnić w zależności od zasobności swojego portfela inwestycyjnego. Musi jednak brać pod uwagę to, że zwielokrotnienie maksymalnej wielkości pozycji powoduje również zwielokrotnienie ewentualnego Draw Downu systemu. Szczegóły ustawień systemu i statystyki dla ustawień minimalnych można znaleźć w Opisie systemu.

  5. Szczegóły miesięcznej kalkulacji są dostępne w załączonym pliku na dole notki. Plik z kalkulacją będzie publikowany co miesiąc.



Omówienie miesiąca – sierpień 2011

 

Sierpień cechował się ogromną zmiennością z silnym trendem spadkowym. Miesiąc rozpoczął się na poziomie 2743 pkt, a zakończył na 2410 pkt. Miesięczny spadek wyniósł więc 333 punkty. Był to największy miesięczny spadek od 2008 roku.

Od strony technicznej praca systemów była bezawaryjna. Natomiast uwarunkowania rynkowe zwiększyły znacząco poślizg, który dochodził do kilkunastu punktów na sygnale. Powodem tego było znaczne zwiększenie godzinowej rozpiętości notowań, która w niektórych przypadkach wynosiła prawie 100 punktów. Bardzo dobrze obrazuje ten fakt wskaźnik Average True Range (21), który średnio oscyluje w granicach 10-15 punktów, a w sierpniu wzrósł do 46 pkt w swoim maksimum. Oznacza to, że w normalnym okresie średnia zmienność w obrębie godziny nie przekraczała 10-15 pkt, podczas gdy w sierpniu skoczyła do ponad 40 pkt. Zaznaczam, że są to wartości średnie z 21 świec godzinowych!

W drugiej połowie miesiąca zmienność nieco zmniejszyła się ale wciąż utrzymywała się na poziomie dwukrotnie wyższym od normalnych warunków. ATR(21) oscylował w przedziale 20-30 pkt.

Jeżeli chodzi o zyskowne transakcje to były to zarówno pozycje długie jak i krótkie. Niestety w pierwszej części miesiąca System 1 wyleciał na stopie z dobrze zajętej pozycji krótkiej, po czym rynek na taj samej sesji ponownie przekroczył poziom wejścia. Zwracam na to uwagę ponownie gdyż system nie ponawia pozycji po stopie, natomiast gracz może to zrobić po cenie sygnału o ile taka zdarzy się na tej samej sesji.

System 2 w większość czasu był poza rynkiem. W warunkach podwyższonej zmienności nie znajduję uzasadnienia dla takiego zachowania. Najwyraźniej system ma zbyt restrykcyjne warunki zajmowania pozycji. W związku z tym zmieniłem jeden parametr i od września system 2 powinien być bardziej aktywny.


Skuteczność na tle poprzednich miesięcy

 

System 1 mimo początkowych kłopotów z ze złapaniem ruchu uzyskał w sierpniu rekordową liczbę 1018 pkt. Co prawda jest to wynik osiągnięty przy zwiększonym poślizgu ale nawet gdy odejmiemy sumaryczną różnicę – 117 pkt to i tak wynik jest znacznie powyżej średniej, która obecnie wynosi 333 pkt.

Dzięki dobrej skuteczności w sierpniu koszty transakcyjne zmniejszyły się i stanowią obecnie 19%  wyniku licząc wszystkie 32 miesiące. Dokładną kalkulację można znaleźć w pliku analitycznym dołączonym do raportu.

Szczegółowe wyniki wszystkich 32 miesięcy prezentuje tabela poniżej:


System 2 uzyskał w lipcu 138 pkt brutto (bez prowizji) i był to wynik nadal poniżej średniej długookresowej, która za 32 miesiące wynosi obecnie 253 pkt. (kalkulacja dostępna w pliku analitycznym). Od września zmieniłem jeden parametr wiec w następnym raporcie pojawią się statystyki historyczne dla nowych ustawień, o ile zmian wpłynie pozytywnie na zachowanie systemu i będzie utrzymana

Szczegółowe wyniki wszystkich 32 miesięcy prezentuje tabela poniżej:

Wycena abonamentu na kolejny okres (od 15 września 2011)

Z kalkulacji ceny wypada maj 2011, a wchodzi sierpień 2011. Cena abonamentu miesięcznego wyniesie 623 zł. Wynik kalkulacji znajduje w pliku załączonym poniżej.



Pliki:
Transakcje czerwiec - sierpień 2011

< Wstecz